PRO CHOVATELE/MAJITELE, KTEŘÍ CHTĚJÍ KOČKY ZAŘADIT DO DATABÁZE

Přidání kočky do databáze je dobrovolné, žádost o přidání do databáze může zaslat pouze majitel/chovatel kočky. Pro zapsání kočky do databáze je nutné zaslat kopii průkazu původu (V případě, že někdo má průkaz původu kočky v databázi Pawpeds, stačí link na příslušný rodokmen) a dokumentaci o vyšetření HCM či PKD. PKD: certifikát o genetickém vyšetření (Laboklin, Genomia, Animal DNA Lab). HCM: certifikáty sonografických vyšetřeních na HCM. Přehled veterinářů, kteří provádějí HCM vyšetření najdete v sekci veterináři. U plemene Ragdoll a Mainská mývalí můžete zaslat certifikát genetického vyšetření na HCM, genetické výsledky u ostatních plemen nebudeme zveřejňovat, vzhledem k tomu, že pro ně neexistuje spolehlivý genetický test. Na certifikátech musí být vždy uvedena jasná identifikace zvířete - jméno, číslo mikročipu a jméno majitele.  Při vložení nové kočky do databáze musí být vždy předloženo aktuální vyšetření, které není starší dvou let. Certifikáty a rodokmeny nebudou zveřejňovány, pouze archivovány pro ověření pravdivosti. Pokud chce někdo v databázi uveřejnit kočku - mazlíčka, která má onemocnění HCM, ale není čipována, může tak učinit pouze po předložení průkazu původu. Odkazy na HCM pozitivní kočky zveřejníme pouze na základě písemného souhlasu majitele. Abychom mohli databázi pravidelně aktualizovat, poprosíme také o zasílání aktuálních SONO vyšetření na HCM. Certifikát HCM ke stažení k případnému využití zde: HCM-form.pdf (87,7 kB)
Vzhledem k tomu, že klinický obraz srdce se mění a HCM může propuknout v jakémkoliv věku, prosíme dbejte na zasílání aktuálních výsledků.
 
Pokud máte zájem o přidání kočky do této české databáze, zašlete prosím PP, scan dokladů o vyšetření dle informací uedených výše na e-mailovou adresu: hcmdatabaze@gmail.comÚdaje v databázi majitel/chovatel po zapsání vždy odkontroluje, za jejich pravdivost a aktuálnost neneseme odpovědnost.