Lilinka

Naši první kočičku Lilinku jsme si vybrali přes inzerát na inzertním portálu. Chtěli jsme hezkou mazlivou kočičku a mysleli jsme si, že PP není třeba. Tehdy jsme ani netušili, jaká rizika koupě kočky bez PP přináší. Jednou jsme se jeli podívat na všechna koťátka a po druhé už jsme si jeli pro naši malou, kterou jsme pojmenovali  Lili.
Brali jsme si ji ve dvou měsících.  Že je to moc brzy jsme také nevěděli. Lilinka nás stála 3.000,- a měla za sebou dvě odčervení a jedno očkování.  Během dvou měsíců jsme dodělali další dvě odčervení a tři očkování.  Všechno zvládala dobře. Hezky nám rostla a neměla žádné problémy.
Když se u ní ze dne na den objevili zdravotní problémy, byl to pro nás šok.  Ten den si pamatuji poměrně přesně. Byli jsme na houbách, v poledne jsme přijeli s košíkem plným hub a dali ho doma na stůl. Naše malá zvědavka hned běhala po stole a zkoumala co to je. Byla naprosto v pohodě.  Ten den večer se z ničeho nic zhoršila. Ležela na koberci a začínala jako by sípat a kašlat.  Hned ráno jsme jeli na veterinu. Prohlédli ji, ptali se, jestli nemohla něco vdechnout nebo spolknout…  Nevěděli. Dalí jí nějakou injekci s tím, že by jí měla pomoct a pokud ne, ať přijdeme další den. Injekce nepomohla. Malá se horšila celý den.  V noci už nemohla skoro ani chodit. Nosili jsme jí jídlo a vodu až pod čumáček, snažili jsme se, aby do sebe něco dostala. Ráno jsme opět jeli na veterinu. Na rentgen s ní šel Martin. Už nevím, jaký byl závěr z rentgenu. Potom začala krvácet z čumáčku. To bylo hrozné… Tři veterináři na ni koukali a nikdo nevěděl co jí je. Řekli nám, že je tak špatná, že už se z toho asi nedostane. Nechali si ji tam, měli ji dát mám pocit do kyslíkového stanu… Nás poslali domů, ať přijdeme odpoledne. Odpoledne už nám veterinářka řekla, že to naše malá nezvládla. Byl to šok, smutek, prázdno, slzy… No byli jsme v hrozném stavu. Zemřela tak maličká. Doktor nám tehdy řekl, že za 22 let praxe se s takhle rychlým úmrtím nesetkal. Byla nám doporučena pitva, jelikož nikdo nevěděl, na co umřela. Naše Lilinka se narodila 10. 4. 2010 a zemřela 24. 8. 2010. Dle pitevní zprávy na vrozené onemocnění srdce HCM a pneumonii.
Od té doby nechodíme na houby a nechodíme na zdejší veterinu.

Lenka

Vkládáme na přání autorky pitevní zprávu kočičky, která ukazuje že i tak malé kotě může zemřít na srdeční vadu:

Lilinka pitevní zpráva.jpg (1,9 MB)

Lilinka protokol o vyšetření.jpg (1,4 MB)