POŘÍZENÍ KOČKY, ZDRAVÍ, VÝCHOVA

https://www.catmania.cz/

Naleznete zde informace a rady spojené se zdravím a péčí o kočku, rady při pořízení nového kočičího kamaráda a v neposlední řadě informace o našich projektech, které se zaměřují na podporu opuštěných koček.

www.kotatko.net/

Tyto stránky vznikly pro osvětu lidí, kteří si chtějí domů koupit koťátko a nechtějí se nechat napálit. Naleznete zde mnoho informací o pořízení koťátka. Obsahuje také databázi chovatelských stanice Sdružení chovatelů koček FIFe a organizace CFA.

jamis-kocky.net/

Na těchto kočičích stránkách najdete vše o kočkách , plemenech koček , jejich chovu , péči a stravě.
Články o kočkách , zajímavosti , pozvánky na výstavy koček, přes 360 registrovaných chovatelských stanic koček, více než 1 300 fotografií vašich koček, inzerci koček a další informace o kočkách...

 

moje kočka

je  webová stránka, kde najdete širokou škálu informací jak o je například přehled chovatelských stanic, inzerci, informace o plemenech, informace o výživě,  péči o kočky, přehled veterinářů, aktuality, odkazy na články, diskusní fórum a mnoho dalších.

 

kočky on-line
Kočičí portál Kocky-online.cz provozuje stejnojmenné občanské sdružení. Jeho další výraznou aktivitou je pořádání umísťovacích výstav, prostřednictvím kterých nacházejí nové domovy kočky ze spolupracujících útulků. Všechny aktivity dělají ve svém volném čase členové sdružení a dobrovolní kočkomilní pomocníci.

www.KOCKY-ONLINE.cz jsou internetové stránky určené milovníkům koček, hlavně koček domácích. Jejich cílem je pomoci kočičím útulkům nacházet domovy pro jejich dočasné svěřence a zároveň vytvořit místo, kde by si zájemce o kočku mohl vybrat svého budoucího domácího mazlíka z nabídky více útulků. Dále se snažíme o podporování a šíření myšlenek o etickém zacházení s kočkami - kastrace namísto topení koťat, zodpovědný přístup ke kočce v případě alergie atd.

Svým návštěvníkům nabízejí Kocky-online.cz sdruženou nabídku koček z několika útulků – každé zvíře má v nabídce svou fotografii, základní údaje (věk, pohlaví, očkování, …) a podrobnou charakteristiku. Tato nabídka, ve které je možno vyhledávat podle různých kritérií, je dostupná na adrese www.opustene.kocky-online.cz. Třikrát týdně vychází na Kocky-online.cz článek o životě s kočkou, radami a tipy, případně s tématikou ochrany zvířat či útulků pro opuštěné kočky. Články, členěné do rubrik, jsou dostupné na adrese www.clanky.kocky-online.cz. Hravým povahám nabízíme kočičí hitparádu, do které můžete přidat i fotky své kočky a potom se těšit z komentářů a bodíků, jež získá od dalších kočkomilů. Hitparáda je přístupná z odkazu Jak se vám líbí? ve spodní části menu na levé straně.

 

www.genomia.cz/cz/

Laboratoř, která nabízí vyšetření pro různá zvířata. Dozvíte se zde mimo jiné mnoho informací o kočičích nemocech a způsobech jejich vyšetření a testování.

 

www.sevaron.cz/vysetreni-kocek-s11

Společnost SEVARON působí již od roku 1997 jako veterinární poradenství a laboratorní diagnostika pro malá zvířata a pro chovy hospodářských zvířat po celé České republice i na Slovensku. Najdete zde také informace o zdravotních a genetických vyšetřeních kočiček.

 

rosemary.freepage.cz/uvod/

Informace o pořízení, výchově, výživě a zdraví